Mniej znane atrakcje turystyczne i ciekawe miejsca w Trójmieście

Wydawałoby się, że polscy turyści znają Trójmiasto na wylot – w końcu większość z nich ma zdjęcia pod gdańskim Neptunem, większość kilkukrotnie była na sopockim molo itd. Są jednak w Trójmieście i takie atrakcje, o których wielu z nas wciąż nie wie.

Jedną z nich jest z pewnością sopocki cmentarz żydowski, powstały najprawdopodobniej 100 temu, a wybudowany dla znanych gdańskich rodów. W Gdańsku z kolei warto zobaczyć Biskupią Górkę – miejsce nieco zaniedbane, ale przedstawiające malowniczą panoramę Wolnego Miasta. W Gdyni wreszcie mniej znane jest Oksywie – dzielnica mieszcząca w sobie mnóstwo starych (nawet trzynastowiecznych!) zabytków sakralnych i świeckich. Inną – i to zresztą niezwykle tajemniczą – atrakcją jest też opuszczony ośrodek badawczy torped w Babich Dołach, czyli poniemiecki budynek wojenny, znajdujący się 300 m od brzegu.

Odwiedzając te mniej znane atrakcje turystyczne i ciekawe miejsca w Trójmieście, można je odkryć zupełnie na nowo, a to niezwykła i bardzo wciągająca przygoda!

Witaj na moim blogu prowadzę go z pasji do podróży. Znajdziesz tutaj wiele ciekawych artykułów dotyczących podróżowania i miejsc wartych zobaczenia. Zamieszczam tutaj wiele informacji przydatnych gdy planujesz wyjazd. Zapraszam do śledzenia bloga.